پيامبر اكرم‌‌‌‌صلى الله عليه وآله وسلم‌‌‌‌فرمودند:
«إنّي تارِكٌ فيكُمُ الثَّقَلَينِ: كِتابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتي… فَانْظُروا كَيْفَ تَخْلُفونَني فيهما. » (۶۸)
«من در ميان شما دو امر گران‌‌‌‌قدر را به‌‌‌‌جا مى‌‌‌‌گذارم: كتاب خدا و اهل‌‌‌‌بيتم را… پس بنگريد چگونه حقّ مرا درباره‌‌‌‌ى آن دو به‌‌‌‌جا مى‌‌‌‌آوريد.»
فانظروا صيغه‌‌‌‌ى امر است؛ يعنى همه از طرف نبىّ اكرم امر شده‌‌‌‌ايم به اين‌‌‌‌كه راجع به دو يادگار ايشان قرآن و اهل‌‌‌‌بيت بنگريم و بينديشيم كه پس از آن حضرت، نسبت به قرآن و عترت، چه مى‌‌‌‌كنيم.
اهل انطاكيه به حضرت رسول‌‌‌‌صلى الله عليه وآله وسلم‌‌‌‌عرضه داشتند كه اجازه فرماييد در آيه‌‌‌‌ى شريفه‌‌‌‌ى »فَأبَوْا أنْ يُضَيِّفوهُما: اهالى آن شهر از اين‌‌‌‌كه حضرت موسى و خضر را ميهمان كنند، ابا كردند«، نقطه‌‌‌‌ى با را از پايين به بالا منتقل
كرده آيه را فَأتَوْا بخوانيم )يعنى آمدند كه موسى و خضر را ميهمان كنند(؛ ما در مقابل چنين و چنان مى‌‌‌‌دهيم. پيامبر خداصلى الله عليه وآله وسلم‌‌‌‌نپذيرفتند.
هم‌‌‌‌چنين نقل است كه يك بار حضرت رسول‌‌‌‌صلى الله عليه وآله وسلم‌‌‌‌به خانه‌‌‌‌ى حضرت زهراعليها السلام‌‌‌‌رفتند؛
گردن‌‌‌‌بندى به گردن آن‌‌‌‌حضرت ديدند و برخلاف هميشه، خانه را ترك كردند. حضرت زهراعليها السلام‌‌‌‌هم فوراً آن گردن‌‌‌‌بند را براى پيامبر فرستادند تا در راه خدا صدقه دهند(۶۹). پيامبر نسبت به قرآن و عترت اين‌‌‌‌طور برخورد مى‌‌‌‌كردند؛ ما چگونه برخورد مى‌‌‌‌كنيم؟
امروز بر همه‌‌‌‌ى آقايان فرض است كه دانش مديريّت خود را بالا آورند و دوره‌‌‌‌هاى فوق ليسانس يا دكترى مديريّت بگذرانند.
هم‌‌‌‌چنين خودشان و همه‌‌‌‌ى كارمندان مدرسه از مجلس واعظ متّعظى مثل آقاى ضياءآبادى استفاده كنند. موعظه‌‌‌‌اى كه از شخص صالحى شنيده مى‌‌‌‌شود، غذاى سالم روح و سبب نشاط و رشد انسان است و اگر نمى‌‌‌‌توانند در چنين مجلسى حضور يابند، لااقل نوار آن را بشنوند يا جزوه‌‌‌‌ى آن را بخوانند.