بسم‌‌اللَّه‌‌الرّحمان‌‌الرّحيم
 جناب آقاى … عزيزم
 سلامٌ عليكم؛ اميدوارم هميشه خوش و خرّم باشيد.
 بعضى گمان می‌‌كنند خدمت به خلق، نان‌‌دادن يا لباس‌‌دادن است. علّت اين تصوّر غلط آن است كه اين دسته از مردم رشد عقلى ندارند و حسّ آن‌ها بر عقلشان غلبه دارد. اگر غير از اين بود، می‌‌فهميدند كه بيچاره كسى است كه از معنويّت بی‌‌بهره است و خدمت به او آن است كه كلمه‌‌اى به او بگوييم تا راه را پيدا كند.
 عزيزم! چه‌‌قدر مايه‌‌ى تأسّف است كه ما با اين كه می‌‌گوييم مسلمان‌‌ايم، كوچك‌‌ترين شباهتى به پيغمبر خود نداريم! ايشان می‌‌فرمايند: « إنَّما بُعِثْتُ لِأُ تَمِّمَ مَكارِمَ الْأخْلاق ». با كلمه‌‌ى إنَّما هدف بعثتش را معيّن كرده كه اصلاً براى غير آدم‌‌سازى نيامده‌‌ام. الآن در زير آسمان، ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ مسلمان است؛ امّا متأسّفانه محيطى كه اين مطلب در آن پياده شود نداريم! بدانيد كه اگر لحظه‌‌اى از عملی‌‌شدن هدف خاتم انبياصلى الله عليه وآله وسلم‌‌غفلت كنيد، در پيشگاه آن انسان بزرگ شرمنده و سرافكنده خواهيد بود. بنابراين، حدّ اكثر كمك را در اين راه به مردم بكنيد.
دوْر مجنون گذشت و نوبت ماست
هر كسى پنج‌‌روزه نوبت اوست
 فعلاً نوبت شماست كه با نيروى جوانى و قدرت روحى كه داريد، از پيش‌‌رفت‌هاى معنوى خودتان غفلت نكنيد كه موجب پشيمانى است. توجّه بفرماييد مرادم از پيش‌‌رفت‌هاى معنوى، پيش‌‌رفت درسى نيست؛ بلكه تقويت آن حالات روحى است كه با شب‌‌زنده‌‌دارى و توجّه به خدا براى انسان پيدا می‌‌شود.
يك چشم‌‌زدن غافل از آن ماه نباشيد
شايد كه نگاهى كند آگاه نباشيد
 اميرالمؤمنين‌‌عليه السلام‌‌عرض می‌‌كنند: « خدايا، توفيق ده كه در شب و روز ياد تو باشم؛ آن‌‌چنان كه همه‌‌ى اعمالم يك عمل باشد. » آرى،
خوشا آنان كه دائم در نمازند
بهشت جاودان بازارشان بى!
 عزيزم، مواظب خود و ديگران باش! خدانگه‌‌دار!
۱۳/۱/۵۵